object1120833074

„Šaltinėlio”, „Perliukų”, „Žuvyčių” ir „Delfinų” gr. vaikai dalyvauja respublikiniame projekte „Tie, kur skraido, šliaužia ir ropoja”, kurį organizuoja Kuršėnų lopšelis-darželis „Spindulys”. Vienas iš projekto uždavinių – siekti, kad vaikai susipažintų su vabzdžių ir vabalų pasauliu, sužinotų jų gyvenimo ypatumus, aptartų išvaizdą. Šiuo tikslu balandžio mėnesį organizuojame dvi edukacijas: „Vabzdžių karalystė” ir „Skruzdėliukas Nežiniukas”. Šiandien turėjome viešnią iš Lietuvos zoologijos sodo – edukacinių programų koordinatorę Vytautę Beinarienę, kuri atkeliavo su terariumo gyventojais vabzdžiais. Edukacijoje “Vabzdžių karalystė” vaikai susipažino su biologine vabzdžių įvairove, jų reikšme įvairiose kultūrose, svarbą gamtoje ir mitybos grandinėje. Sužinojo vabzdžių vystymosi ypatumus, pamatė, kaip atrodo juodvabalis, jo lervos ir lėliukė. Labai iš arti stebėjo ir net glostė Madagaskaro tarakoną, pamatė jo išnaras, išgirdo, kokį garsą jis skeidžia supykęs. Sužinojo apie gyvalazdę ir laikė ją rankose. Išgirdo įdomų pasakojimą apie skėrius ir kokią žalą jie gali padaryti gamtai bei žmonėms. Lygino skėrius su svirpliais. Savo įspūdžius vaikai žadėjo pavaizduoti piešiniuose.