Kauno lopšelyje-darželyje „Vilnelė“ svečiavosi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras bendruomenės atstovai, kurie vaikams vedė edukaciją „Paramedikai“. Edukacijos tikslas – supažindinti vaikus su paramediko profesija, ugdyti pirmosios pagalbos pradmenų suvokimą, skatinti atsakingą elgesį nelaimės atveju bei drąsą padėti kitam.
Edukacijos metu ugdytiniai sužinojo, kaip svarbu greitai ir atsakingai reaguoti įvairiose situacijose, susipažino su pirmosios pagalbos priemonėmis bei paramedikų darbu. Vaikai ne tik stebėjo pristatymą, bet ir patys aktyviai įsitraukė į veiklas – tapo mažaisiais demonstratoriais, mokėsi suteikti pagalbą ir išbandė praktines užduotis.
Didelio susidomėjimo sulaukė praktinė edukacijos dalis, kurios metu vaikai mokėsi, kaip tvarstyti sužeistą ranką naudojant dvi skareles, o taip pat sužinojo, kaip pagalbą galima suteikti ir neturint specialių priemonių. Ugdytiniai drąsiai dalyvavo demonstracijose, bendradarbiavo tarpusavyje ir su dideliu smalsumu atliko visas užduotis.
Didžiausią įspūdį vaikams paliko galimybė apsilankyti specialiajame transporte – ugdytiniai galėjo apžiūrėti automobilio vidų, susipažinti su naudojama įranga, išgirsti sirenos garsą ir pamatyti įjungtus švyturėlius. Ši edukacija vaikams suteikė daug gerų emocijų, naujų žinių ir nepamirštamų įspūdžių.

















