object1120833074

Pratęsiant temą apie gamtos reiškinius, „Šaltinėlio" grupės vaikams buvo pasiūlyta paeksperimentuoti su šešėliais. Juolab, kad saulėta vasara – puikus laikas tokiems eksperimentams. Vykdant šią veiklą, vaikai prisiminė, ką žino apie geometrines formas ir erdvines geometrines figūras, išbandė, kokį šešėlį meta vienaip ar kitaip pasukta geometrinė figūra. Šėšėliai buvo kvadrato, stačiakampio, stogo, biuro (taip vaikai pavadino) formos. Vaikai padarė išvadą, kad erdvinės geometrinės figūros, kaip ir žmogaus, šešėlis yra plokštuminis, o vieni ant kitų sustatyti kubai meta pilies šešėlį, kuris vaikams buvo panašus į Gedimino pilį. Salvijus pasiūlė palyginti vaiko sešėlį su pilies šešėliu ir išmatuoti skirtumą tarp jų. Mergaitės lygino savo šešėlius. Matavimų rezultatai buvo apskaičiuoti ir užrašyti.

1 2

3 4

5 6

7 8

9 10

11