Gegužės 17 d. Kauno l/d „Vilnelė“ „Žuvyčių“ grupės (5-6 metų) specialiųjų ugdymosi poreikių vaikučiai, puikiai nusiteikę, susirinko į salę pajudėti, pakalbėti, pažaisti ir pasivaržyti  veikloje „Pramogaujame pavasarį“, kurioje jų laukė įvairių užduočių ir staigmenų. Veiklą vaikai pradėjo apšilimu prie suoliuko, atlikdami užduotis, reikalaujančias  prielinksnių  „ant, prie, už, prieš“ ir labiausiai patikusią „po“ žinojimo. Po šių linksmų užduočių vaikai prisistatė vieni kitiems,  surado savo vardo pirmąją raidę, ją pavadino. Kiekvienam vaikui buvo įteiktos raudonos arba mėlynos spalvos besišypsantys veidukai. Taip buvo sudarytos dvi „Mėlynųjų“ ir „Raudonųjų“ komandos ir netrukus  duotas startas greičio ir žinių estafetėms. I-oji užduotis „Pažįstu skaitmenis“ skirta įtvirtinti taisyklingą žodžių derinimą skaičiumi ir gimine. II-oji užduotis „Varliukų lenktynės“.  Vaikai ,  imituodami varlių šokavimą, įšokdami į ant grindų esančius lankus,  turi nunešti varlytes (žaisliukus) nustatytą atstumą. III-oji užduotis „Surask tokią pačią“. Vaikai, su pasirinkta  lego kaladėle, lenda pro tunelį, suranda tokią pačią kaladėlę, ją sujungia ir grįžta pas komandos draugus. IV-oji užduotis „Pavasario gėlės“ buvo skirta žodžių analizės ir sintezės pradmenims įtvirtinti. Vaikai išsirenka pavasarį žydinčios gėlės nuotrauką, pavadina, suranda raidę, kuria prasideda jos pavadinimas. V-oji  užduotis „Pavasario požymiai“. Vaikai išsirenka paveikslėlį, kuriame vaizduojami įvairūs  pavasario požymiai, sugalvoja ir pasako sakinį.  Veikloje  aktyviai dalyvavo visi jos dalyviai. Pralaimėjusios komandos nebuvo. Vaikams patiko visos užduotys, o ypač – dovanėlės. Šios veiklos metu vaikai žaidė, lenktyniavo, patyrė daug teigiamų emocijų ir tuo pačiu tobulino savo stambiąją ir smulkiąją motoriką, orientaciją erdvėje ir aplinkoje, įtvirtino kalbinius įgūdžius, derindami juos su judesiu, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti su grupės bendraamžiais.

Respublikinio edukacinio  projekto „Judu-kalbu-pramogauju“ ir  veiklos „Pramogaujame pavasarį“ organizatoriai – Kauno l/d „Vilnelė“ pedagogų komanda: logopedė metodininkė Vilija Misevičiūtė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Edita Burbienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė Renata Ramanauskienė.

Projektas organizuojamas, bendradrabiaujant su Kauno švietimo inovacijų centru, lopšeliais-darželiais „Rasytė” ir „Židinėlis”.