object1120833074

Paskutinę vasario mėn. dieną „Vilnelėje” šurmuliavo vaikai su savo mokytojais, atvykę iš Kauno ir Vilkaviškio ikimokyklinių įstaigų. Visi kartu sukūrėme smagias STEAM kūrybinių veiklų dalybas, kurias pavadinome konferencija. Jos metu vaikai pristatė savo kūrybos statinius: tiltus, miestus, sodybas, transporto priemones, svajonių namus ir kt. Kaip tikri naujos ir pažangios šalies kūrėjai, jie savo darbus skyrė gimtajai šaliai – Lietuvai. Šį renginį drąsiai vadiname tradiciniu, nes organizuojame jau nuo 2016 m. ir sulaukiame vis daugiau susidomėjimo ir dalyvių. Siekiame, kad patirtinį vaikų ugdymąsi skatinantys STEAM ugdymo metodai taptų neatsiejama kasdieninio vaikų ugdymosi dalis, o mokytojai nuolat dalintųsi šios veiklos patirtimi, palaikydami ir įkvėpdami vieni kitus. Patirtis rodo, kad vaikų kalbiniai ir komunikavimo gebėjimai nėra stiprioji ugdymo sritis, todėl nuolat ieškome būdų, kaip lavinti vaikų šnekamąją kalbą, skatinti vaikus dalintis savo idėjomis, jas pristatyti savo draugas, mokytojams. Žinome, kad mokykloje šie gebėjimas bus labai svarbūs ir ne kartą vaikams teks įveikti savo baimes, taip auginant pasitikėjimą savimi ir savo gebėjimais. Konferencijos iniciatorė ir organizacinės komandos vadovė – priešmokyklinio ugdymo mokytoja Edita Burbienė. Šiais metais konferencijoje dalyvavo 22 ugdytiniai iš 11 Lietuvos ugdymo įstaigų. Dėkojame visiems dalyviams už įdomius pristatymus, drąsą ir bendrystę. Lauksime Jūsų kitais metais !