object1120833074

Kaip ir kasmet, minėdami pasaulinę dieną be automobilio, aktyviai įsitraukėme į respublikinę akciją „Rieda ratai rateliukai“, organizuojamą Lietuvos ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis. Meninio ugdymo mokytoja Rasa aptarė su vaikais, kuo ši diena yra ypatinga – tai galimybė nors vieną dieną atsisakyti automobilio ir sumažinti oro taršą, triukšmą bei eismo intensyvumą. Visi kartu prisiminėme saugaus eismo kelyje taisykles, apsirūpinome signalinėmis liemenėmis, šalmais ir savo gebėjimus vaikai pademonstravo važiuodami su dviratukais bei paspirtukais. Darželio kieme buvo įrengtos dvi žiedinės sankryžos, pėsčiųjų perėja, prie kurios eismą reguliavo policininkai. Kadangi kai kurias transporto priemones reikėjo paremontuoti ar pripūsti padangas, buvo įkurta rateliukų taisykla. Transporto priemones nusiplauti ir išsivalyti buvo galima plovykloje, o „nukentėjusiems eismo įvykyje” buvo suteikta medicininė pagalba. Vaikus aplankęs šiaurės lokys-policininkas palinkėjo visiems saugios ir smagios šventės.

Dėkojame meninio ugdymo mokytojai Rasai už akcijos organizavimą, o visai bendruomenei – mokytojoms, ugdytiniams bei jų tėveliams už aktyvų dalyvavimą dienoje be automobilio.