„Delfinų“ grupės vaikų pasakojimas apie paukščius

„PAUKŠČIŲ MEILĖ“

Gyveno gražus paukštelis, kuris vadinamas kregždė. Jis norėjo valgyti kirminų ir maisto. Pamatė varną. Jie skraidžiojo po dangų ir susitiko paukštį varnėną. Sugalvojo žaidimą „Lenktynės“. Palenktyniavo, paskui pašoko, atėjo naktis. Jie ėjo miegoti, kur miega paukščiai, jie miegojo lizde. Kai pasirodė saulė, jie žaidė slėpynių. Jie pasimetė savo draugus ir surado naujus draugus- tilviką, gulbę, pelėdą ir genį. Šiltuose kraštuose kai gyveno, nežaidė gaudynių, nes gali pasimesti. Ten visada būna saulė, nebūna žiemų. Skraido jie. Ten sutinka įvairių paukščių. Jie švenčia paukščių dieną.

Namo skrenda dangumi. Sutinka daug paukščių. Paukščiai bijo griaustinio, nes gali mirti ir neatsigauti. Paukščiai namo ilgai skrenda 100 dienų. Sugrįžę į Lietuvą jie apsidžiaugia, nes senai matė Lietuvą. Kai grįžta jie sako:

„ Čir, čir, mes sugrįžom į Lietuvą.

Čir, čir, mylim Lietuvą.

Čir, čir, dovanojam dovaną Lietuvai.“

Sugrįžus paukšteliai susiranda savo namelius, pasitvarko ir ilsisi. Paskui skrenda į svečius, ieško kirminų, sliekų, maitinasi paukštelių maistu, trupinėliais, o džiunglėse gaudo paukščiai drugelius. Jie skraido, pavalgo ir ilsisi, o naktį jie miega lizdeliuose.

Jų vaikeliai išsirita maži. Išsirita iš kiaušinių. Paukšteliai būna mamos, tėčiai, seneliai, proseneliai. Mama ir tėtis rūpinasi vaikučiais: valgyt duoda, glosto, eina pasivaikščioti, išmoko skraidyti, lipti į balą ir praustis. Moko, kaip reikia pasidaryti lizdelį, jį daro iš šakų, šiaudų, o saulė pašildo lizdelius. Savo paukštelius vaikučius saugo nuo lietaus ir vėjo užgulę su sparneliais.

Paukštelių priešai gali būti dideli paukščiai, nes nori pavogti ir sudraskyti, koks atskrendantis vanagas, erelis, pelėda. Katinai ir blogi, kurie drasko ir suvalgo.

Gyvena jie ir džiaugiasi, kad saulytė šviečia, kad gyvena geri vaikai ir jų širdelės geros, kad turi savo lizdelius, turi maisto. Paukščiai myli vienas kitą.

AUTORIAI:  MIGLĖ, VIKTORIJA, TOMAS, MARIJA, 4 metai