Nuo 2021 m. balandžio mėn. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Vadopalienė ir mokytoja Loreta Šlekonienė dalyvauja ES finansuojamame ilgalaikiame projekte „Inovacijos vaikų darželyje“. Mokymų programos „Inovatyvus ikimokyklinis ugdymas. Kaip dirbti su ikimokyklinio ugdymo metodinės medžiagos priemonių rinkiniais?“ mokymų metu daug laiko skiriama praktiniam veiklų išbandymui. Šį kartą veikla skirta vaikų inžinerinių gebėjimų ugdymui. Jos įgyvendinimui su ūkvedžio pagalba pasigaminome priemones: nuožulniąją plokštumą, vežimėlį, įsigijome skriemulių, varžtų. Vaikai patys vežimėlį sukonstravo. Veiklos tikslas – pakelti krovinį nuožulniąja plokštuma, nuolat ją aukštinant. Vaikams teko atsakyti į nemažai inžinerinį mąstymą skatinančių klausimų: kas pajudina vežimėlį, kokia atsvara reikalinga užvežti vienai, dviems ir t.t. plytoms, kada krovinys juda sunkiau ir pan. Vaikai atsvarai naudojo stiklinius rutuliukus, raktus, skaičiavo, kiek jų reikia kroviniui užvežti, užrašė rezultatus.Turime pripažinti, kad veikla kėlė iššūkių, tačiau smagu juos nugalėti ir didžiuotis pasiekimais, o mokytojams labai naudinga išbandyti inovatyvius ugdymo metodus.

6 2 (2)